,,Seniorze! Nie daj się oszukać” – spotkanie policjantami

W miniony wtorek w Dziennym Domu Pobytu w Nysie odbyło się spotkanie seniorów z policjantami Nyskiej Komendy Powiatowej Policji.

Przekazali seniorom niezbędną wiedzę, mającą na celu bezpieczeństwo osób starszych. Wyjaśniali, jak nie stać się ofiarą przestępstw metodą „na wnuczka”, ,,prokuratora” czy „funkcjonariusza”. Dodatkowo podczas miłej i przyjaznej wymiany zdań, funkcjonariusze odpowiadali na pytania gospodarzy związane z tematyką spotkania, jak również innymi problemami, jakie nurtują ludzi starszych a mają bezpośredni wpływ na ich bezpieczeństwo. Uczestnicy spotkania dzielili się również z policjantami swoimi doświadczeniami życiowymi, niejednokrotnie przykrymi dla nich, ale pozwalającymi im na wyciągnięcie konstruktywnych wniosków na przyszłość.

Seniorom przypomniano również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa szczególnie podczas spacerów w miejscach mało oświetlonych oraz poza terenem zabudowanym wspominając o zaletach elementów odblaskowych, które powodują, iż pieszy jest widoczny na drodze z odpowiedniej odległości przez kierowców samochodów, co daje odpowiedni czas na właściwą reakcję w celu ominięcia pieszego.

Spotkanie to przebiegło w miłej, przyjaznej atmosferze, oraz pozostawiło w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa. Obecnym na spotkaniu seniorom wręczono drobne upominki.